Restauracja Zapiecek

Aktualny czas

Pogoda

Fitness w Suchaczu

Fitness w Suchaczu

Fitness, rodzaj gimnastyki rekreacyjnej to bardzo modny sposób aktywnego spędzania czasu dla wymagających. Szczególnie dziewczyn i kobiet, bo to one przede wszystkim dbają o swój wygląd i sprawność fizyczną. W minioną niedzielę robiły to w Suchaczu...

 
Panowie preferują siłownie, a panie szukają najlepszych sposobów na poprawienie swojej kondycji. Dla wielu, gimnastyka fitness stała się sposobem na życie, w tym znakomitą odskocznią od codziennego życia. Dla kobiet pracujących za biurkiem, ale nie tylko, fitness jest skuteczną terapią fizyczną i psychiczną. Zajęcia są przeważnie grupowe, bo to dyscyplinuje, a poza tym jest gwarancją na miłe spędzanie czasu w doborowym towarzystwie ludzi, o podobnych potrzebach. Jedna taka grupa odwiedziła niedawno Suchacz. Jedenaście pań z Warszawy i okolicy skrzyknęło się do wspólnego działania, czyli poprawiania swojej kondycji. Na swoim pierwszym treningu ustaliły, że zrobią sobie weekendową sesję wyjazdową. Wybór padł na Suchacz, gdzie znaleźli przyjazne dla siebie miejsce. Nic dziwnego, bo sam wieś, jak i jej okolice są wyjątkowo urocze. Oprócz tych walorów jest tu sporo miejsc do uprawiania gimnastyki rekreacyjnej, w tym medytacji i innych zajęć na świeżym powietrzu. O program pobytu zadbała Małgorzata Madeja, która zapewniła noclegi, wyżywienie w "Zapiecku" i wycieczki po okolicy. Warszawianki miały kilka atrakcji, a jedną z największych był przejazd jachtem motorowym do Krynicy Morskiej, gdzie nad samym morzem mogły ćwiczyć swoje ciała. Potem znów miały przejazd do Tolkmicka, Kadyn i Suchacza. Wszędzie zabierały ze sobą prosty sprzęt pomocniczy taki jak maty, skakanki, kijki do nordic walkingu itp. Do tego miały własny sprzęt grający, bo okazuje się, że przy odpowiedniej muzyce, lepiej i przyjemniej się ćwiczy. Pełen zestaw ćwiczeń  zaprezentowały w suchaczańskiej świetlicy. Było to więc TBC  (skrót od Total Body Conditioning) zestaw ćwiczeń w rytm szybkiej muzyki, służący rzeźbieniu całego ciała, pozwalający też na poprawę koordynacji ruchowej i kondycji organizmu, specjalistyczne ćwiczenia kręgosłupa, stawów ABT (skrót od abdominal, buttocks, thights) zestaw ćwiczeń na uda, pośladki i biodra, idealny do rzeźbienia ciała)  itp. Na koniec jeszcze joga czyli ćwiczenia ciała i umysłu. Pobyt w Suchaczu okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Dopisała pogoda i dobry program, co zapewne wzmocni im piękne ciała na najbliższy tydzień. 

 

Zobacz zdjęcia: Fitness w Suchaczu

Pierogi

Pierogi

Pierogi są jednym z ulubionych dań Polaków. Serwowane są w różnych postaciach. Te w "Zapiecku są z farszem mięsnym albo z kapustą i grzybami. Są bardzo smaczne o czym przekonalo się już wielu naszych konsumentów. Warto spróbować! 

Warsztaty

Warsztaty

Tym razem na warsztaty  do "Zapiecka" przyjechały przedszkolaki z Braniewa.  Dzieci własnoręcznie robiły bułki, ser i masło. Radość była wielka, tym bardziej, że w nagrodę na koniec zajęć wszyscy uczestnicy zajęć  otrzymali dyplomy i porcje pysznych owocowych lodów.   

 

Zobacz zdjęcia: Warsztaty dla przedszkolaków z Braniewa

Oferta

 

Zachęcamy Państwa do korzystania z oferty przyjęć okolicznościowych w naszej restauracji. Każdą propozycję przygotowujemy indywidualnie, dostosowując ją do oczekiwań Gości. Służymy radą przy ustalaniu menu, wyborze odpowiednich win i alkoholi oraz całej oprawy uroczystości.

Na plackach w Zapiecku

Na plackach w Zapiecku

Miło jest nam, gdy nasze dania Państwu smakują. Każda dobra opinia to także motywacja do ciągłego podnoszenia jakości naszych usług. Pani Urszula  z Pasłęka napisała do nas: 

(...) W niedzielę skusiliśmy się na oferowany przez waszą restaurację placek po cygańsku. Przyjechaliśmy całą rodziną. Rzeczywiście placek jest znakomity, a dwie porcje w zupełności zaspokoiły nasze i naszych dzieci apetyty. Po obiedzie mieliśmy okazję do krótkiej wycoieczce po Suchaczu. To urocza i przede wszystkim czysta miejscowość. Szkoda tylko, że plaża wydaje się jakby nie miała gospodarza... (...) 

Zajęcia dla małych łęczan

Zajęcia dla małych łęczan

Młodsze klasy ze Szkoły Podstawowej w Łeczu wzięły udział w niezwykle ciekawych i smakowitych zajęciach organizowanych przez restaurację Zapiecek w Suchaczu. Przeprowadzone tam warsztaty piekarnicze i serowarskie to niezwykła przygoda z pieczeniem bułeczek i ubijaniem masła w rolach głownych. Maluchy wróciły do szkoły bardzo szczęśliwe ze zdobycia umiejętności znacznie trudniejszych niż smarowanie bułeczki masłem...

 

Zobacz więcej zdjęć: Warsztaty dla małych łęczan

Warsztaty

Warsztaty

Warsztaty piekarnicze i serowarskie cieszą się wciąż dużą popularnością. Dzieci uczestniczące w zajęciach są po prostu zachwycone. Przez dwie godziny uczą się piec bułeczki oraz własnoręcznie ubijać masło i robić ser. Przy okazji to doskonała okazja do poznania tajników hodowli i upraw. O tym wszystkimi można dowiedzieć się włąśnie podaczas warsztatów w Zapiecku. Realizowane są dla dzieci z elbląskich szkół, a także sąsiadującego Kaliningradu. 

Wygenerowano w sekund: 0.00
1,909,481 unikalne wizyty