Restauracja Zapiecek

Aktualny czas

Przetłumacz stronę


Pogoda

Urodziny w Zapiecku

Urodziny w Zapiecku

Pani Genowefa Piotrowska jest jedną najstarszych mieszkanek Suchacza. Dziś obchodziła swoje 95. urodziny. Piękne urodzinowe przyjęcie z udziałem Jej wielkiej rodziny miało miejsce w naszej restauracji. Jubilatce życzymy co najmniej 100 lat w zdrowiu i pomyślności.

W Zapiecku

W Zapiecku

W naszej restauracji jest wyodrębniony kącik, tuż przy starannie odrestaurowanym starym piecu piekarniczym. To miejsce jest doskonałe dla urządzania małych imprez rodzinnych czy spotkań towarzyskich. Sąsiedztwo pieca zapewnia dobry klimat spotkania i pozwala na bardzo dokładne obejrzenie tego unikalnego zabytku. 

Warsztaty - 25-12-2015

Warsztaty - 25-12-2015

Popularność warsztatów piekarsko-serowarskich w restauracji "Zapiecek" jest wciąż duża. Także poza granicami Polski! Z pobliskiego Kaliningradu przyjeżdżają dzieci, a ostatnio także dorośli aby poznać tajniki wypieku chleba, robienia sera i masła. 25 bm. blisko 50-osobowa grupa wzięła udział w takich zajęciach. 

 

Zobacz zdjęcia: Warsztaty w Zapiecku  

Warsztaty w Zapiecku

Warsztaty w Zapiecku

Dziś tj. 19 bm. w "Zapiecku" odbyła się kolejna sesja nauki pieczenia chleba, robienia masła i sera. Słuchaczami były dzieci z pobliskiego obwodu kaliningradzkiego. Zainteresowanie było jak zwykle ogromne, a własnoręcznie zrobione jedzenie smakowało nadzwyczaj dobrze.

 

Zobacz zdjęcia: Warsztaty w Zapiecku

  

Warsztaty w Zapiecku

Warsztaty w Zapiecku

Dwie grupy dzieci i młodzieży z pobliskiego Kaliningradu (FR) przyjechało dziś (12-03-2016) do Suchacza na warsztaty piekarskie i serowarskie. Wszystkie miały dużą frajdę podczas zajęć, bo samodzielnie wykonane wypieki i sery to naprawdę duża satysfakcja.  

 

Zobacz zdjęcia: Warsztaty w Zapiecku

Uczyli się piec chleb

Uczyli się piec chleb

Rosyjskie dzieci z kaliningradzkiej obłasti uczyły się dziś (27 bm.) piec bułeczki, robić masło i ser. W zajęciach wszystkie czynności dzieci wykonywały same, ku radości wielu rodziców, którzy bacznie obserwowali swoje pociechy. Niektóre mamy same nawet brały udział w gnieceniu ciasta. Radość była wielka. Na koniec zajęć wszyscy dostali pamiątkowe dyplomy udziału.

 

Zobacz zdjęcia: Warsztaty w Zapiecku

Stawy karpiowe w Suchaczu

Stawy karpiowe w Suchaczu

Na zdjęciu obok, stawy karpiowe w Suchaczu. Stan obecny! Doskonale widoczne są dzięki specjalnej technice fotograficznej (SAR). Nie ma więc drzew, krzaków i pozostałej "zieleniny". Pomimo upływu czasu wciąż dostrzec można tarasy, gdzie przed wojną uprawiano winorośl. Cztery stawy miały łączną długość ok. 400 m i powierzchnię ok. 170 arów. Były zatem świetnym miejscem do hodowli ryb. Także po wojnie były utrzymane dość długo. Zlikwidowano je ok. 2000 roku. Obecnie teren jest w posiadaniu lasów państwowych. Stawy zarosły i tylko wprawne oko dostrzeże dziś tę piękną i zapomnianą ziemną budowlę. Co innego "oko" radaru... Po co elblążanie przyjeżdzali do Suchacza?

(...) Dla głodnych restauracyjna kuchnia oferowała kilka prostych, ale smakowitych dań w rodzaju np. zupy agrestowej i świńskiego sznycla w koperkowym sosie, zagęszczaną zupę szparagową, sandacza w maśle i szynkę wieprzową. Do tego sałatka ogórkowa i kompot oraz kilka deserów do wyboru. Pyszną ofertą wydają się także sery z masłem, zupa czekoladowa lub tajemnicze danie cytrynowe. Z kolei na drugi dzień hotelowa kuchnia kusiła węgorzem z solonymi gotowanymi kartoflami i sałatami, albo pieczoną cielęciną z zieloną sałatą, zupą agrestową i owocowym kompotem. (...)  

 

Czytaj więcej: Dawnego Suchacza czar

Wygenerowano w sekund: 0.01
1,135,770 unikalne wizyty